کد خبر:4190
پ
IMG15300281
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان:

آسیب‌های شنوایی در کودکان بَدو ورود به مدرسه ۲.۵ درصد است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: آسیب‌های شنوایی در کودکان بدو ورود به مدرسه ۲.۵ درصد، در کودکان مدرسه‌ای ۱۱تا ۱۵ درصد و در بزرگسالان ۶۰ تا ۷۰ سال این رقم به ۴۲ درصد می‌رسد. مهدی دلاوری اظهار کرد: آمار ثبت شده در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی منطقه کاشان، نشان می‌دهد که غربالگری سلامت […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: آسیب‌های شنوایی در کودکان بدو ورود به مدرسه ۲.۵ درصد، در کودکان مدرسه‌ای ۱۱تا ۱۵ درصد و در بزرگسالان ۶۰ تا ۷۰ سال این رقم به ۴۲ درصد می‌رسد.

مهدی دلاوری اظهار کرد: آمار ثبت شده در مراکز و پایگاه‌های بهداشتی منطقه کاشان، نشان می‌دهد که غربالگری سلامت شنوایی هفت هزار و ۶۰۹ نوزاد و کودک در شش‌ماهه ابتدای سال جاری نیز انجام شده است.

وی افزود: برنامه غربالگری سلامت شنوایی پنج هزار و ۶۲۲  نوزاد و چهار هزار و ۳۳۴ کودک در سال گذشته انجام شد و ۱۲ مورد کم‌شنوا و ناشنوا شناسایی شده که فرآیند درمانی و توان‌بخشی خود را سپری می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، تصریح کرد: کم‌شنوایی و ناشنوایی بر همه ابعاد زندگی فرد نظیر شکل‌گیری گفتار، تعامل رفتاری، سطوح یادگیری و آرامش خانواده تأثیر می‌گذارد، بنابراین شناسایی و رفع این مشکل در سن پایین یک ضرورت است.

دلاوری تصریح کرد: در ایران از هر یک‌هزار تولد زنده دو نوزاد مبتلا به کم‌شنوایی و ناشنوایی هستند، بنابراین خانواده‌ها باید سلامت شنوایی نوزادان خود را از بدو تولد تا ۲۸روزگی در کلینیک‌های طرف قرارداد با اداره بهزیستی انجام دهند.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید