کد خبر:15832
پ
طی سه ماه نخست امسال؛

۳۸ هزار و ۱۶۸ اصفهانی خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: طی سه ماه نخست امسال ۴۷ هزار و ۴۷۵ نفر به پایگاه‌های خون استان مراجعه کردند که ۳۸ هزار و ۱۶۸ نفر از آن‌ها موفق به اهدای خون شدند. کیان دهراب پور  با اشاره به اهدای خون در استان اصفهان طی سه ماه امسال اظهار کرد: در این بازه […]

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: طی سه ماه نخست امسال ۴۷ هزار و ۴۷۵ نفر به پایگاه‌های خون استان مراجعه کردند که ۳۸ هزار و ۱۶۸ نفر از آن‌ها موفق به اهدای خون شدند.

کیان دهراب پور  با اشاره به اهدای خون در استان اصفهان طی سه ماه امسال اظهار کرد: در این بازه زمانی تعداد اهدای خون در اصفهان ۹.۲۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در سه ماه ابتدای امسال ۴۷ هزار و ۴۷۵ نفر به پایگاه‌های خون استان مراجعه کردند که ۳۸ هزار و ۱۶۸ نفر از آن‌ها موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان ادامه داد: سال گذشته در مدت مشابه ۴۶ هزار و ۳۱۶ نفر مراجعه کننده به پایگاه‌های خون داشتیم که ۳۶ هزار و ۲۳۴ نفر آن‌ها موفق به اهدای خون شدند.

وی با بیان اینکه در سه ماه ابتدایی ۱۴۰۳ علاوه بر رشد تعداد اهدا کنندگان، میزان مراجعه‌کنندگان نیز با رشد ۲.۵ درصدی مواجه بوده است، افزود: در حال حاضر هیچ کمبود خونی در اصفهان نداریم و ذخیره خون استان ۲ هزار و ۷۸۶ واحد و معادل ۶.۹ روز است و ذخیره خون در شهرستان اصفهان نیز ۵.۷ روز و معادل ۱۹۰۷ واحد است.

دهراب‌پور همچنین اضافه کرد: در سه ماه ابتدایی سال جاری به نسبت سه ماه ابتدایی سال گذشته میزان مراجعه و اهدای خون در زنان ۲ درصد رشد داشته است و این در حالی است که ۹۶.۵ درصد اهدا کنندگان خون در استان اصفهان را مردان و ۳.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان بیان داشت: استفاده صد در صد از کیسه‌های خون‌گیری فیلتر دار و کم لکوسیت برای بیماران موجب شده تا سازمان انتقال خون ایران بهترین و با کیفیت ترین خدمات را در سریع‌ترین وقت به این بیماران ارائه کند.

کیان دهراب پور اذعان کرد: ۶۲ مرکز در استان اصفهان از مرکز انتقال خون، فرآورده‌های خونی دریافت می‌کنند.

وی افزود: جوانان نیز باید برای «تأمین خون کافی و سالم» بیشتر در اهدای خون مشارکت کنند تا خون و فرآورده مورد نیاز بیماران تهیه شود. لازم به یادآوری است که افراد ۱۸ سال تمام، با وزن بیش از ۵۰ کیلوگرم و سالم می¬توانند برای اهدای خون به مراکز معرفی¬شده مراجعه و با یکبار اهدا جان حداقل سه بیمار را نجات دهند.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید