کد خبر:1764
پ

چگونه از تولیدکنندگان داخلی تلفن همراه حمایت می‌شود؟

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: کلیه تولید کنندگان حوزه ICT می‌توانند تسهیلات با نرخ ترجیحی دریافت کنند. اکبر قنبرپور، مشاور وزیر ارتباطات و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام درباره حمایت از تولیدکننده‌های تلفن همراه و تخصیص بخشی از هزینه گمرکی تلفن های وارداتی گران‌قیمت گفت: آنچه در قانون آمده این است که گمرک از […]

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: کلیه تولید کنندگان حوزه ICT می‌توانند تسهیلات با نرخ ترجیحی دریافت کنند.

اکبر قنبرپور، مشاور وزیر ارتباطات و مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام درباره حمایت از تولیدکننده‌های تلفن همراه و تخصیص بخشی از هزینه گمرکی تلفن های وارداتی گران‌قیمت گفت: آنچه در قانون آمده این است که گمرک از وارد کننده گوشی بالای ۶۰۰ دلار که البته این رقم سال گذشته است و رقم جدید را اطلاع ندارم، درصد مشخصی را دریافت می‌کند و در ادامه این مبالغ در اختیار صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک قرار می‌گیرد. درباره این که این مبالغ با چه ساز و کاری در اختیار حوزه الکترونیک قرار می‌گیرند، سال گذشته دستور العملی تدوین شده و به تازگی این طرح شروع به فعالیت کرده است. به کلیه تولید کنندگان حوزه آی سی تی می‌تواند تسهیلات در قالب تسهیلات با نرخ ترجیحی تعلق بگیرد.

او افزود: این دستورالعمل تازه مصوب شده و به زودی کسانی که به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک مراجعه کنند می‌توانند تسهیلات را دریافت کنند.

قنبرپور تاکید کرد: دستورالعمل از اوایل امسال ابلاغ شده و قابلیت اجرایی شدن پیدا کرده است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید