کد خبر:16856
پ

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان خبرداد: ضدعفونی ۷۱۰۹۵ راس دام

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: از سال گذشته مبارزه بسیار فشرده با بیماری تب کریمه کنگو در سطح استان در حال اجرا است. سید رضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تب کریمه کنگو مهمان ناخوانده و نامبارک کشور در سال‌های اخیر بوده است، اظهار داشت: این بیماری بر اثر طغیان کنه […]

مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: از سال گذشته مبارزه بسیار فشرده با بیماری تب کریمه کنگو در سطح استان در حال اجرا است.
سید رضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تب کریمه کنگو مهمان ناخوانده و نامبارک کشور در سال‌های اخیر بوده است، اظهار داشت: این بیماری بر اثر طغیان کنه هیالوما (Hyahom)در بین دام بروز می‌کند و تنها راه مبارزه با آن سمپاشی اماکن قبل از طغیان کنه است.
وی افزود: از سال گذشته مبارزه بسیار فشرده با این بیماری در حال اجرا است.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان به اجرای طرح سراسری عملیات مشترک نظافت، جِرم زدایی، شستشو، ضد عفونی و سمپاشی برای مقابله با کنه تب کریمه کنگو از ۱۳ خرداد سال جاری تا نیمه تیرماه امسال اشاره کرد و گفت: این طرح تحت به صورت رایگان توسط شبکه‌های دام پزشکی استان انجام شد.
موسوی با بیان اینکه در این طرح یک ماهه مساحتی حدود ۱۷۵ هزار مترمربع در ۲۹ کشتارگاه صنعتی و میادین وابسته ضد عفونی و سمپاشی شد، خاطرنشان کرد: این طرح همچنین در ۱۶ کشتارگاه طیور و واحد بسته بندی استان نیز اجرا شد.
به گفته وی، ۵۲۵ کیلوگرم مواد ضد عفونی و ۱۱۲ لیتر سم در این طرح برای مقابله با کنه در کشتارگاه‌های صنعتی دام و طیور و میادین وابسته استفاده شد.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی با هدف ضدعفونی جایگاه‌های نگهداری دام در برابر کنه و پیشگیری از بروز بیماری تب کریمه کنگو در استان، ابراز داشت: طی سال ۱۴۰۲ حدود ۳۰ اردو برگزار و ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۹۶۳ مترمربع جایگاه نگهداری دام سمپاشی و همچنین بدن ۲۲۲ هزار و ۱۵۳ رأس دام نیز ضد عفونی شد.
موسوی خاطرنشان کرد: سال جاری تاکنون نیز ۱۰ اردوی جهادی در سطح استان برگزار و در قالب آن بدن ۷۱ هزار و ۹۵ رأس دام ضد عفونی و ۲۴۸ هزار و ۵۶۰ متر مربع جایگاه نگهداری سم پاشی شده است.
وی با اشاره به اینکه تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق نیش کنه، دام را آلوده می‌کند، ادامه داد: این بیماری در دام ممکن است فاقد علائم باشد در حالی که از طریق ترشحات و خون دام آلوده به دام و انسان انتقال می‌یابد.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با بیان اینکه دامداران و دیگر افرادی که به نحوی با دام سر وکار دارند مانند قصاب‌ها یا دامپزشکان در خطر ابتلای به این بیماری از طریق ترشحات دام و گوشت آلوده قرار دارند، اضافه کرد: در این خصوص بهترین راه پیشگیری است و در صورتی که با خود دام مواجه باشیم قبل از آغاز تابستان پاکسازی کود و سمپاشی دامداری‌ها و همچنین ضد عفونی بدن دام باید مورد توجه باشد.
موسوی با تاکید بر اینکه افرادی که دام نگهداری می‌کنند لازم است فاصله مکانی بین دامداری با محل زندگی شخصی خود ایجاد کنند، ادامه داد: همچنین افرادی را که ارتباط شغلی با دام دارند به رعایت ایمنی و بهداشت فردی با استفاده از پوشش‌های لازم مانند لباس و کاور مناسب، کلاه، دستکش و عینک توصیه می‌کنیم.
وی تاکید کرد: افرادی که با دام سر و کار دارند باید مراقب باشند که ترشحات و خون دام ذبح شده به چشم یا زخم‌های بدن نفوذ نکند؛ همچنین توصیه می‌شود که مردم گوشت را از قصابی‌های مجاز تهیه کنند که فرآیند پیش سرد گوشت در کشتارگاه انجام شده باشد و اگر گوشت نذری است قبل از مصرف حدود چهار تا پنج ساعت در یخچال نگهداری و بعد مصرف شود.
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان با تاکید بر اینکه افراد از مصرف گوشت و جگر خام بپرهیزند، اضافه کرد: کسانی که با دام مواجه هستند از له کردن کنه با دست خودداری کنند.
موسوی افزود: با توجه به آغاز ایام محرم و صفر، افراد از ذبح دام در کشتارگاه‌های غیرمجاز یا خارج از کشتارگاه‌ها خودداری کنند و لازم است ذبح دام به صورت کاملاً ایمنی در کشتارگاه‌های مجاز صورت گیرد.

منبع
زاینده رود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید