کد خبر:7521
پ
رئیس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی اصفهان:

غرب و جنوب اصفهان برفی شد/ وقوع تندباد و گردوخاک در مناطق شرقی

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از بارش پراکنده برف و باران در مناطق غرب و جنوب استان خبرداد. لیلا امینی اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته تا ساعت ۹ صبح امروز برف و باران به صورت پراکنده در مناطق غرب و جنوب استان به میزان ۳.۲ میلیمتر در اسلام‌آباد […]

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان از بارش پراکنده برف و باران در مناطق غرب و جنوب استان خبرداد.

لیلا امینی اظهار داشت: طی شبانه روز گذشته تا ساعت ۹ صبح امروز برف و باران به صورت پراکنده در مناطق غرب و جنوب استان به میزان ۳.۲ میلیمتر در اسلام‌آباد موگویی، سمیرم ۲ میلیمتر، فریدونشهر هشت دهم میلیمتر، خوانسار ۶ دهم میلیمتر، پادنا علیای سمیرم چهار دهم میلیمتر و روستای دولت قرین از توابع سمیرم ۲ دهم میلیمتر باریده است.

وی با اشاره به اینکه از ظهر امروز نیز در سمیرم بارش پراکنده برف مجدد آغاز شده است، افزود: فعالیت سامانه ناپایدار تا اوایل هفته پیش رو در استان اصفهان ادامه دارد اما بارندگی‌ها تا اواخر وقت امروز جمعه در مناطق غرب و جنوب پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وزش باد شدید و تندباد لحظه‌ای در مناطق مختلف استان، خاطرنشان کرد: وزش باد امروز شدید است.

امینی افزود: طی شبانه روز گذشته تا صبح امروز نیز بیشترین وزش باد از دهاقان با سرعت ۷۵ کیلومتر بر ساعت بوده و ظهر امروز سرعت وزش باد در نائین به ۶۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه وزش باد شدید در مناطق شرق استان منجر به خیزش گردوخاک شده است، اظهار داشت: سرعت وزش باد در شهر اصفهان نیز تا صبح امروز ۲۴ کیلومتر بر ساعت بوده است.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان ادامه داد: مه آلودگی در مناطق جنوب و غرب استان و وزش باد در اکثر مناطق بویژه جنوب، غرب و شرق استان خواهد بود که در شرق استان با گرد و خاک محلی و کاهش دید همراه خواهد بود.

امینی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت پیش رو بین یک تا ۲ درجه سلسیوس کاهش دارد، افزود: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۱۴ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۲ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

به گفته وی، خور و بیابانک با بیشینه دمای ۲۰ درجه سلسیوس بالای صفر و میمه با کمینه دمای سه درجه سلسیوس زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین نقاط استان طی ۲۴ ساعت آینده خواهند بود.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید