کد خبر:16829
پ
گلر شماره یک تیم ملی ایران از اینجا رانده و از آنجا مانده شده است

دست رد سپاهان به سینه علی بیرو

«فکر نمی‌کنم»، جواب قانع کننده ای برای رد مذاکره سپاهان با بیرانوند نبود. مدیرعامل باشگاه سپاهان با این پاسخ شائبه برانگیز در واکنش به پیشنهاد طلایی های اصفهانی به گلر ملی پوش سرخ ها، نتوانست مهر پایانی بر گمانه زنی ها در خصوص تصمیم سپاهان درباره معاوضه بیرو با یکی دو بازیکن طلایی پوش بزند؛ […]

«فکر نمی‌کنم»، جواب قانع کننده ای برای رد مذاکره سپاهان با بیرانوند نبود. مدیرعامل باشگاه سپاهان با این پاسخ شائبه برانگیز در واکنش به پیشنهاد طلایی های اصفهانی به گلر ملی پوش سرخ ها، نتوانست مهر پایانی بر گمانه زنی ها در خصوص تصمیم سپاهان درباره معاوضه بیرو با یکی دو بازیکن طلایی پوش بزند؛ با این حال، بعید به نظر می رسد ژوزه مواریس تن به جدایی هیچیک از شاگردانش به ازای ایستادن بیرانوند در قفس توری طلایی ها بدهد. حتی اگر بخواهیم بر مذاکره سپاهانی ها با بیرانوند هم صحه بگذاریم باید فرض را بر این بگذاریم که این ماجرا خیلی جدی نبوده و شاید پیش از روشن شدن تکلیف سکاندار تیم سپاهان، حرف و نقلی از طریق واسطه ها در این باب رد و بدل شده باشد.

در این صورت حتی اگر پیش از این، نیم درصد هم احتمال می رفت که بیرانوند به اصفهان کوچ کند حالا با توجه به توافق دستیار سابق آقای خاص با سپاهانی ها برای باقی ماندن در رأس هدایت این تیم اصفهانی، فرضیه سپردن سنگر طلایی ها به بیرو به کلی رنگ باخته و «کأن لم یکن» تلقی می شود.  به جرأت می توان مدعی شد سرمربی باتجربه و حرفه ای سپاهانی ها با توجه به حضور پیام نیازمند و نیما میرزازاد در ترکیب تیمش دلیلی نمی بیند که بخواهد حفاظت از دروازه سپاهان را به بیرانوند بسپارد. بدتر از همه آنکه بخواهد در برابر انتقال این گلر پرحاشیه به اصفهان چند مهره تأثیرگذار خود(رامین رضائیان و فرشاد احمدزاده) را از دست بدهد، آن هم به سود رقیب دیرینه و سرسخت سپاهان! 

برکسی پوشیده نیست که سپاهان در فصل جاری با توجه به از دست دادن امید نورافکن و میلاد زکی پور، دو مدافع چپ خود و همچنین احتمال جدایی شهریار مغانلو، برترین گلزن طلایی پوشان در فصول اخیر و شایعه جدایی رامین رضائیان، مدافع راست این تیم و مضاعف بر همه اینها ضعف مشهود این تیم در خط دفاعی، بیش از هرچیز نیاز دارد تا با خرید چند مهره تأثیرگذار، به ترمیم ترکیب خود در این نقاط بپردازد.

با توجه به این بعید است سپاهانی ها به جای اینکه درصدد جبران این کم وکاستی ها برآیند تا حضور پرقدرت تری در فصل پیش رو داشته باشند، تصمیم گرفته باشند علیرغم برخورداری از دو گلر توانمند در جمع طلایی پوشان برای شکار سنگربان پولکی و مغضوب این روزهای حریف تور پهن کنند.

بدبین ترین طرفدار سپاهانی هم همچون مدیرعامل این باشگاه اصفهانی «فکر نمی کند» که حتی تصور معاوضه گلر ملی پوش سرخ ها با چند ستاره طلایی به مخیله سردمداران تیم محبوبش راه پیدا کرده باشد. نه اینکه بخواهیم در کل، توانایی علی بیرو را زیر سئوال برده باشیم؛ اما گلرهای سپاهان هم چیزی از گلر ملی پوش پرسپولیس کم ندارند. چه اینکه بیرانوند ۳۱ ساله در فصل گذشته در ۲۶ بازی که برای قهرمان لیگ انجام داده ۱۳ بار موفق به ثبت کلین شیت شده است. در مقابل نیازمند ۲۹ ساله در ۲۳ بازی برای سپاهان ۸ کلین شیت و همتیمی ۲۷ ساله او میرزازاد هم در ۹ بازی ۴ کلین شیت داشته اند که در مجموع آمار قابل قبولی به حساب می آید در برابر عملکرد گلری که عنوان سنگربان شماره یک تیم ملی ایران را هم یدک می کشد. از اینها گذشته و مهمتر اینکه این دو گلر جوان طلایی ها برخلاف علی بیرو جزو بی حاشیه ترین بازیکنان لیگ هم محسوب می شوند.

همین کافی است که حتی با وجود پاسخ غیرصریح مدیرعامل باشگاه سپاهان در رد شایعه مذاکره این باشگاه اصفهانی با علیرضا بیرانوند، مدعی شویم که حضور گلر قهروی قهرمان لیگ در اصفهان و حداقل در تیم طلایی پوش این شهر از همین الان منتفی است و حتی شوخی این موضوع هم از همان ابتدا جالب نبوده است. از اینها گذشته بعید است حتی همشهری سبزپوش سپاهان هم با عملکرد قابل قبول پارسا جعفری در قفس توری گاندوها و احتمال بازگشت حبیب فرعباسی به جمع ذوبی ها در نیم فصل دوم، حاضر باشد با خریدن خطر حضور بیرانوند در این تیم، ذوب آهن را دچار بحران خودخواسته قهرو آشتی های این دروازه بان باتجربه اما غیرحرفه ای کند.

با این تفاسیر بیرانوند این روزها از اینجا(تراکتور و سپاهان) مانده و از آنجا (پرسپولیس) رانده شده است. به نظر سکانس آخر قسمت دوم سریال نازکردن های بیرو در بازار تابستانی دیگر خریدار نخواهد داشت. اگرچه او در اپیزود نخست این سریال در بازار تابستانی فصل گذشته موفق شد حرف خود را به کرسی بنشاند اما این روزها باتوجه به انصراف تراکتور از خریدن این گلر و رد شایعه مذاکره سپاهانی ها با او از سوی مدیر این باشگاه، بیرانوند از تکرار این بازی در بازار تابستانی فصل جاری پشیمان شده؛ اما با توجه به طرد شدنش از سوی هواداران پرسپولیس او دیگر نه راه پیش دارد و نه راه پس. حکایت این روزهای علیرضا بیرانوند مصداق بارزی است برای ماجرای «خودکرده را تدبیر نیست».

 

خبرنگار زاینده رود:مرضیه غفاریان

 

منبع
زاینده رود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید