کد خبر:16744
پ

خواب زمستانی گاندوها در بازار تابستانی

«ورود جدی ذوب آهن به نقل و انتقالات از روز شنبه»، این خبری بود که در نخستین ساعات بامداد جمعه گذشته به سرعت وایرال شد. جمعه یک هفته پیش تر نیز مدیرعامل این باشگاه اصفهانی در گفتگو با «زایند رود» از حضور پرقدرت ذوب آهن در نقل و انتقالات تابستانی خبر داده بود. با همه […]

«ورود جدی ذوب آهن به نقل و انتقالات از روز شنبه»، این خبری بود که در نخستین ساعات بامداد جمعه گذشته به سرعت وایرال شد. جمعه یک هفته پیش تر نیز مدیرعامل این باشگاه اصفهانی در گفتگو با «زایند رود» از حضور پرقدرت ذوب آهن در نقل و انتقالات تابستانی خبر داده بود. با همه اینها تا لحظه تنظیم این گزارش و با وجود اینکه از شنبه موعود ذوبی ها دو روز گذشته، تنها خبری که درباره دادو ستد در بازار تابستانی حول و حوش ذوب آهن به گوش می رسد کوچ پدیده گاندوها به پایتخت و سرازیر شدن پیشنهادات مختلف برای به خدمت در آوردن دیگر بازیکنان این تیم اصفهانی بوده است.

 

محمدحسین اسلامی، هافبک ۲۳ ساله ذوب آهن پس از سه فصل حضور در این تیم سرانجام در نقل و انتقالات فصل ۲۴ از جمع سبزپوشان جدا شد و به تیم استقلال پیوست. حالا شنیده می شود که نکونام که برای تقویت خط دفاعی آبی پوشان پایتخت در نخستین گام، زکی پور مدافع چپ طلایی ها را در سبد خرید خود قرار داد به دنبال آن است تا با جذب فریبرز گرامی مدافع تیم همشهری سپاهان، دومین خرید برای مستحکم تر کردن سد دفاعی استقلال را هم از دیار نصف جهان انجام دهد. این مدافع ۳۱ ساله در نقل و انتقالات زمستانی از تیم هوادار راهی ذوب آهن شد و عملکرد خوبی هم در این نیم فصل در خط دفاعی گاندوها از خود برجای گذاشت. گرامی در هفته های بیست و چهارم و بیست و هفتم لیگ برتر در ترکیب بازیکنان برتر لیگ قرار گرفت.  او در ۲۶ بازی که در مجموع در لیگ گذشته انجام داد علاوه بر حضور تأثیرگذارش در امور دفاعی تیم های هوادار و ذوب آهن، موفق به ثبت ۲ گل و یک پاس گل هم به نام خود شد؛ با این تفاسیر، به نظر نمی رسد باشگاه ذوب آهن به این راحتی ها تن به جدایی این مدافع خود بدهد. هنوز یک فصل از قرارداد گرامی با سبزوسفیدهای اصفهانی باقی مانده است مگر اینکه در این قرارداد بند فسخی وجود داشته باشد.  اما به غیر از گرامی، به نظر می رسد یک بازیکن دیگر هم قصد دارد از اصفهان کوچ کند. با این تفاوت که این بازیکن از مهره های تأثیرگذار تیم ربیعی در پست حمله بوده است. ضمن اینکه او برخلاف هم تیمی سابقش به حضور در تیم سرخپوش پایتخت علاقه دارد. محمدجواد محمدی که به گفته خودش قراردادش با ذوب آهن به اتمام هم رسیده برخلاف گرامی برای جدایی از سبزپوشان اصفهانی نیازی به رضایتنامه این باشگاه هم ندارد. این مهاجم که با ۸ گل زده و ۲ پاس گل در ۲۸ بازی بهترین عملکرد را در خط آتش گاندوها داشته، در گفتگو با «برنا» عنوان کرده پیشنهادات زیادی از چند تیم پرطرفدار و خوب لیگ دریافت کرده اما هنوز درباره آینده اش تصمیم نگرفته است. در بازار زمستانی هم بحث حضور این مهره هجومی در پرسپولیس بالا گرفته بود و حالا خودش می گوید تنها دلیل سرخپوش نشدنش در آن زمان صادر نشدن برگ خروجش از ذوب آهن از سوی مدیران باشگاه اصفهانی بوده است.  اما محمدی تنها سبزپوشی نبوده که مدافع عنوان قهرمانی لیگ خواهان به خدمت گرفتن وی شده است. شایعه شده که باشگاه پرسپولیس این روزها در صدد آن است تا مدافع گرجستانی ذوبی ها را هم به تهران منتقل کند. گریگول چابرادزه درنقل و انتقالات نیم فصل به جمع شاگردان ربیعی پیوست و نقش بسزایی در تقویت خط دفاعی این تیم داشت تا جایی که پرسپولیسی ها مصمم شده اند این مدافع ۲۸ ساله را جایگزین دانیال اسماعیلی فر کنند. اما مهم آنجاست که قرارداد این ملی پوش گرجستانی هم هنوز با ذوب آهن به اتمام نرسیده است.

 

علاقه تیم های لیگ برتری به ترمیم نقاط ضعف خود با جذب مهره های تأثیرگذار ذوب آهن مربوط به امروز و دیروز و یا حتی بازار زمستانی گذشته هم نیست. این سه چهاربازیکنی هم که شایعه کوچشان به تهران در شهر پیچیده هم تنها ستاره های مورد علاقه تیم های پایتخت نشین نبوده و نیستند؛ با این تفاسیر، ذوب آهن اگر واقعاً تصمیم به حضور «جدی» و با قدرت در بازار داغ داد و ستد بازیکنان دارد باید هرچه زودتر از خواب زمستانی در تابستان بیدار شود و در نخستین گام به حفظ بازیکنان تأثیرگذار خود بپردازد و مانع جدایی آنها شود، خرید ستاره های درخشان تر پیشکش!  

 

خبرنگار زاینده رود:مرضیه غفاریان

 

منبع
زاینده رود
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید