کد خبر:16785
پ

تسهیلات بانکی برای بهبود کوره‌های آجرپزی اصفهان تخصیص می‌یابد

مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان گفت: به منظور خروج سریع واحدهای آجرپزی به شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان، تسهیلات مورد نیاز به فعالان این حوزه اختصاص می‌یابد.  محمد یوسف زاده صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین جلسه تعاملی انتقال کوره‌های آجرپزی از شعاع ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و بهینه‌سازی فرایند تولید آجر مطابق […]

مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان گفت: به منظور خروج سریع واحدهای آجرپزی به شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان، تسهیلات مورد نیاز به فعالان این حوزه اختصاص می‌یابد.

 محمد یوسف زاده صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین جلسه تعاملی انتقال کوره‌های آجرپزی از شعاع ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و بهینه‌سازی فرایند تولید آجر مطابق با استانداردهای زیست محیطی با مشارکت واحدهای مختلف صنفی تولید کننده آجر در محل دفتر فنی استانداری اصفهان تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه تعهد اخذ شده از بیش از ۱۱۰ کوره آجرپزی مبنی بر تعیین تکلیف خط تولید مطابق با استانداردهای محیط زیست یا انتقال به شعاع خارج از ۵۰ کیلومتر در سر رسید ۵ ساله مورد بررسی قرار گرفت.

یوسف زاده عنوان کرد: با توجه به اتمام زمان ۵ ساله تعهد اخذ شده، مقرر شد با مشارکت اصناف تولید کننده مجدداً ظرف حداکثر ۶ ماه مدارک و مستندات مربوط به این واحدها بررسی و در صورت عدم انطباق با معیارهای زیست محیطی و اصلاح خط تولید واحدهای مذکور تعطیل و به خارج از شعاع ۵۰ کیلومتر شهر اصفهان منتقل شوند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری اصفهان بیان کرد: در این جلسه همچنین به صورت موردی با مشارکت شهرداران و تعامل با واحدهای تولید کننده آجر در راستای ایجاد ارزش افزوده برای زمین‌ها و کوره‌های موجود با واگذاری تسهیلات جهت انتقال کوره‌ها تصمیم‌گیری شد.

وی ادامه داد: فعالان این حوزه باید تا پایان سال جاری نسبت به تهیه نقشه‌های مربوطه و مراجعه به اداره کل محیط زیست استان و یا استانداری اصفهان برای انتقال واحد آجرپزی به خارج از شعاع اقدام کنند در این صورت مشمول استفاده از تسهیلات مربوط به انتقال کوره‌ها و تعیین کاربری و حق تفکیک مشخص شده جهت زمین موجود می‌شوند.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید