کد خبر:3775
پ

بیش از سه هزار و ۵۰۰ تعاونی در استان اصفهان فعال است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: از مجموع حدود هفت هزار تعاونی‌ ثبت شده در این استان، هم اینک سه هزار و ۵۸۰ شرکت تعاونی در بخش تولید و ایجاد اشتغال فعال است. میثم مداحی روز دوشنبه اظهار داشت: تعاونی‌های فعال استان اصفهان در حوزه‌های مختلف خدمات، صنعت، کشاورزی و مسکن فعالیت […]

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: از مجموع حدود هفت هزار تعاونی‌ ثبت شده در این استان، هم اینک سه هزار و ۵۸۰ شرکت تعاونی در بخش تولید و ایجاد اشتغال فعال است.

میثم مداحی روز دوشنبه اظهار داشت: تعاونی‌های فعال استان اصفهان در حوزه‌های مختلف خدمات، صنعت، کشاورزی و مسکن فعالیت دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: احیای اصول هفت‌گانه تعاون شامل خودگردانی، اختیاری و آزاد، کنترل شورایی دموکراتیک، مشارکت اقتصادی، آموزش و کارورزی، همکاری، توجه به جامعه، موثرترین راه برون‌رفت از مسائل و مشکلات اقتصادی است.

وی افزود: بیش از ۱۰ سال است که در جنگ اقتصادی به سر می‌بریم و برای پیروزی در این جنگ، باید با تعاون و ازخودگذشتگی اقدام کنیم.
مداحی با بیان اینکه نیاز فعلی جامعه، احیای فرهنگ تعاون و یاری‌گری است، اظهار داشت: تعاونی‌ها بهترین الگو برای مردمی کردن اقتصاد و اقصاد مردمی است.

استان اصفهان دارای پنج میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است که ۸۸ درصد آنها در مناطق شهری و ۱۲ درصد دیگر در مناطق روستایی ساکن هستند.

چهار درصد از اشتغال کشور با بیش از ۵۴ هزار فرصت شغلی در تعاونی‌های استان اصفهان ایجاد شده است.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید