کد خبر:5045
پ
۱۴۰۲۰۸۱۵۰۰۰۲۳۷_Test_PhotoN

بهره‌برداری از فاز نخست خط ۲ قطار شهری اصفهان تا ۱۴۰۳

شهردار اصفهان گفت: فاز نخست خط ۲ قطار شهری این کلان‌شهر تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت جدیدی به شهر اضافه می‌شود.  به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان با اشاره به آلودگی هوای اصفهان و نقش آلاینده‌ها در ایجاد آن اظهار داشت: شهرداری در خصوص موضوع […]

شهردار اصفهان گفت: فاز نخست خط ۲ قطار شهری این کلان‌شهر تا پایان سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت جدیدی به شهر اضافه می‌شود.

 به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان با اشاره به آلودگی هوای اصفهان و نقش آلاینده‌ها در ایجاد آن اظهار داشت: شهرداری در خصوص موضوع آلایندگی کارخانجات و کارگاه‌ها تنها نقش مطالبه‌گر دارد و تلاش کرده تا به نقش خود در زمینه ساماندهی ترافیک و کاهش آلودگی ناشی از آن عمل کند.

وی توسعه حمل‌ونقل عمومی را یکی از روش‌های رفع مشکل آلاینده‌های ناشی از خودروها دانست و افزود: متخصصان در ادوار گذشته و هم‌اکنون به این جمع‌بندی رسیده‌اند که یکی از راهکارهای اساسی برای رفع مشکل ترافیک، توسعه خطوط قطار شهری است، چنان که در بودجه سال جاری شهرداری اصفهان حدود ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه‌های حلقه حفاظتی و قطار شهری اختصاص داده شده است.

قاسم‌زاده با بیان اینکه برای اصفهان سه خط قطار شهری مصوب شده که خط یک در مسیر شمال به جنوب راه‌اندازی شده و در حال بهره‌برداری است، گفت: در حال احداث فاز نخست خط ۲ از شمال شرق به سمت غرب اصفهان هستیم که از زینبیه تا کهندژ شامل ۱۶ ایستگاه است و خط سوم که مطالعات آن در حال انجام است در مسیر جنوب به غرب این کلان‌شهر احداث خواهد شد.

شهردار اصفهان تاکید کرد: با هزینه سه هزار میلیارد تومانی که برای احداث هر کیلومتر مترو رقم می‌خورد، می‌توان تعداد اتوبوس‌ها را افزایش داد، اما این اقدامات مشکل ترافیک را ریشه‌ای رفع نمی‌کند؛ پیش‌بینی شده است با ایجاد ۳ خط قطار شهری تا حد زیادی مشکل ترافیک اصفهان رفع شود.

وی با اشاره به اینکه خط یک مترو با جابه‌جایی ۱۲۰ هزار مسافر موجب کاهش تردد حداقل ۶۰ هزار خودرو در سطح شهر شده است، گفت: اگر خط ۲ و سه نیز احداث شوند، انتظار می‌رود معابر و خیابان‌های اصلی شهر به آرامش برسد و از اغتشاش بصری نجات پیدا کند.

قاسم‌زاده جدیت شهرداری در تکمیل خط ۲ قطار شهری را موضوع مورد تاکید کارشناسان این حوزه دانست و خاطرنشان کرد: فاز نخست خط ۲ قطار شهری اصفهان حدفاصل دارک تا میدان قدس در اولویت بهره‌برداری قرار دارد، زیرا به‌دلیل بالا بودن حجم مسافر این نقطه شهر از عدالت اجتماعی کمتری برخوردار بوده و توزیع خدمات در آن همچون جنوب شهر نبوده است؛ البته امیدواریم با فاصله کمی تا سال ۱۴۰۵، فاز ۲ قطار شهری را نیز تکمیل و خط سوم را آغاز کنیم.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید