کد خبر:7260
پ

بهترین برنامه‌های حذف دائم و ایمن اطلاعات از کامپیوتر کدامند؟

در این مطلب چند برنامه کاربردی برای حذف ایمن اطلاعات از کامپیوتر معرفی شده است. برای شما هم پیش آمده که بخواهید کامپیوتر خود را تعویض کنید و یا برخی برنامه‌ها و فایل‌ها را برای همیشه حذف کنید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد، اما نمی‌دانید باید چه کنید. نصب نرم افزار‌های مورد نیاز کار […]

در این مطلب چند برنامه کاربردی برای حذف ایمن اطلاعات از کامپیوتر معرفی شده است.

برای شما هم پیش آمده که بخواهید کامپیوتر خود را تعویض کنید و یا برخی برنامه‌ها و فایل‌ها را برای همیشه حذف کنید تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد، اما نمی‌دانید باید چه کنید.

نصب نرم افزار‌های مورد نیاز کار آسانی است؛ با یک یا چند کلیک ساده برنامه در کامپیوتر نصب می‌شود و از آن استفاده می‌کنید، اما نمی‌دانید که حذف آن به همین راحتی یک یا چند کلیک نیست.

با اینکه این کار خیلی هم سخت نیست، اما واقعیت این است که حذف کامل نرم افزار و داده‌های آن همیشه هم به صورت کامل انجام نمی‌شود و نه تنها بقایای آن حافظه کامپیوتر را اشغال می‌کند بلکه می‌تواند مورد سوءاستفاده هم قرار گیرد.

 

حذف برنامه یا Uninstall چیست؟

شرایطی را در نظر بگیرید که یک نرم افزار را روی کامپیوترتان نصب کرده و با آن کار می‌کنید؛ پس از مدتی دیگر به آن نرم افزار نیاز ندارید و می‌خواهید آن را پاک کنید، اما باید بدانید که پاک کردن آن به سادگی حذف یک فایل موسیقی یا متنی نیست و بقایای آن روی سیستم باقی می‌ماند. بنابراین، برای حذف کامل نرم افزار از روی کامپیوتر باید کار‌های بیشتری انجام دهید. در اینجا سعی داریم تا چند برنامه کاربردی برای حذف ایمن اطلاعات از کامپیوتر را به معرفی کنیم:

 

بهترین برنامه‌های حذف دائم و ایمن اطلاعات از کامپیوتر کدامند؟

۱- Kernel File Shredder: ابزاری حرفه‌ای برای پاک کردن همیشگی اطلاعات خصوصی کاربران است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به سرعت بالای آن در حذف اطلاعات و سادگی کار با آن اشاره کرد.

۲- Eraser : این نرم‌افزار رایگان و قدرتمند می‌باشد و قابلیت حذف دائم فایل‌ها و پوشه‌ها را با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده را فراهم می‌کند.

۳- Secure Eraser: این نرم‌افزار امکان حذف دائم فایل‌ها، پوشه‌ها، رجیستری و حتی درایوهای کامل را فراهم می‌کند.

۴-Freeraser: نرم‌افزار Freeraser از سه روش مانند DOD ۵۵۲۰.۲۲-M که استانداردی نظامی محسوب می‌شود برای حذف دائمی فایل‌ها استفاده می‌کند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید