کد خبر:16802
پ

برگزاری جشنواره عسل ارگانیک در کوهستان دورچین

همزمان با برداشت عسل ، جشنواره عسل ارگانیک در کوهستان دورچین اردستان برگزار شد. احسان زارعی جوان ۲۸ ساله اردستانی و تولید کننده عسل ارگانیک با بیان اینکه ۸ سال است که به شغل زنبورداری مشغول است و در حال حاضر ۱۵۰ کلونی زنبور عسل دارد گفت: عسل ارگانیک تهیه شده از ۴۰ گونه گیاهی […]

همزمان با برداشت عسل ، جشنواره عسل ارگانیک در کوهستان دورچین اردستان برگزار شد.

احسان زارعی جوان ۲۸ ساله اردستانی و تولید کننده عسل ارگانیک با بیان اینکه ۸ سال است که به شغل زنبورداری مشغول است و در حال حاضر ۱۵۰ کلونی زنبور عسل دارد گفت: عسل ارگانیک تهیه شده از ۴۰ گونه گیاهی است که زنبور از آنها تغذیه می‌کند و در تولید عسل ارگانیک بهره گیری از دارو‌های شیمیایی و شکر ممنوع است.

این تولید کننده با بیان اینکه در کنار تولید عسل ارگانیک، ژل رویال، موم و گرده گل و دیگر فراورده‌های زنبور از جمله زهر تولید می‌شود افزود: ۲۰ درصد تولیدات ما به خارج از کشور صادر می‌شود.

زارعی از اقدامات تخصصی صورت گرفته را پرورش ملکه‌های بارور نژاد کارنیکا اعلام کرد و گفت: برای اولین بار ملکه‌های نژاد اصیل کارنیکا را از لاین‌های مادری تکثیر و ملکه‌های بارور را به اقصی نقاط کشور صادر می‌کنیم.

او افزود: این نژاد ملکه زنبور عسل تولید عسل را تا ۱۰۰ درصد افزایش می‌دهدو نسبت به بیماری و سرمای تا منفی ۳۰ درجه مقاوم است.

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید