کد خبر:5613
پ
در جلسه شورای راهبری برنامه جامع شهر اصفهان تاکید شد

برنامه جامع شهر اصفهان در زمان بهینه تدوین شود

در نخستین جلسه شورای راهبری مرحله دوم برنامه جامع شهر اصفهان با نگرش و روش نوین، مواردی همچون توجه اعضای شورای راهبری به تعهدات زمانی خود، هماهنگی، همفکری و وفاق بین بازیگران، پایبندی به زمان‌بندی بهینه تهیه و نگاه به مشاور به عنوان مشاور همه شهر مطرح شد. نخستین جلسه شورای راهبری مرحله دوم برنامه […]

در نخستین جلسه شورای راهبری مرحله دوم برنامه جامع شهر اصفهان با نگرش و روش نوین، مواردی همچون توجه اعضای شورای راهبری به تعهدات زمانی خود، هماهنگی، همفکری و وفاق بین بازیگران، پایبندی به زمان‌بندی بهینه تهیه و نگاه به مشاور به عنوان مشاور همه شهر مطرح شد.

نخستین جلسه شورای راهبری مرحله دوم برنامه جامع شهر اصفهان با نگرش و روش نوین، روز گذشته _چهارشنبه یکم آذر_ با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی، شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان و تشکل‌های بخش خصوصی و مردمی در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان برگزار شد.

ابتدا نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی به تبیین ضرورت تهیه برنامه جامع و فرایند انتخاب مشاور مرحله دوم پرداختند؛ فرایند انتخاب مشاور با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی، استانداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان انجام شده است و شرکت مشاور فرنهاد برای این موضوع انتخاب شده است.

شرکت مشاور فرنهاد دارای رتبه نخست شهرسازی است و از همراهی جمعی از اساتید صاحب‌نام دانشگاه‌ها و مراکز علمی_پژوهشی صاحب‌نام استان برخوردار است، که به عنوان مشاور مرحله دوم انتخاب شده است و به گفته مدیرعامل این شرکت، فرایند تهیه برنامه آغاز شده و با همکاری شورای راهبری با سرعت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

در ادامه، نماینده شورای اسلامی شهر گزارشی از روند طی‌شده برنامه در مرحله اول و خروجی‌های آن ارائه کرد و تبیین ویژگی‌های نگرش و روش نوین تهیه برنامه، جایگاه شورای راهبری، اهمیت مشارکت، روند تحلیل مشکلات، مطلوبیت‌ها و ظرفیت‌های شهر، همچنین کلان‌روندهای حاکم بر آن مطرح و چشم‌اندازی که در مرحله اول برای شهر اصفهان با مشارکت شش هزار نفر از سهم‌داران (ذی‌نفعان) تهیه شده بود، بیان شد.

برنامه جامع شهر اصفهان در زمان بهینه تدوین شود

همچنین مروی اجمالی به شرح خدمات تهیه برنامه انجام پذیرفت و پس از آن، اعضای شورای راهبری به معرفی خود و نظرات خود درباره برنامه جامع پرداختند.

در پایان جلسه، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به بیان انتظارات از برنامه جامع پرداخت.

مواردی همچون واقع‌گرایی در هدف‌گذاری‌ها و برداشتن گام‌های کوچک ولی مؤثر و پایدار، پایبندی به زمان‌بندی بهینه تهیه برنامه و پیگیری جدی تأخیرات، توجه اعضای شورای راهبری به تعهدات زمانی خود، هماهنگی، همفکری و وفاق بین بازیگران مختلف، شکل‌گیری کارگروه‌های تخصصی با بازیگران کلیدی توجه به توانمندی بالای نفرات کلیدی مشاور، یکپارچه دیدن موضوعات شهر و نگاه به مشاور برنامه به عنوان مشاور همه شهر و به اشتراک‌گذاشتن به‌موقع داده‌ها و اطلاعات موردنیاز برنامه توسط دستگاه‌ها از مهم‌ترین موضوعات از سوی مدیرکل راه و شهرسازی مطرح شد.

منبع
ایمنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید