کد خبر:16702
پ
مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اصفهان:

اجرای فیبر نوری در ۱۱ شهر از استان اصفهان آغاز شده است

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اصفهان گفت: فرآیند اجرای فیبر نوری در ۱۱ شهر استان اصفهان از جمله کاشان آغاز شده که این حرکت در سایر شهرها نیز ادامه خواهد یافت. جعفر مطلب‌زاده اظهار کرد: اجرای پروژه فیبر نوری در شهر کاشان، حاصل مطالبات مردمی و پیگیری مدیران شهری است و اجرای آن باید با […]

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان اصفهان گفت: فرآیند اجرای فیبر نوری در ۱۱ شهر استان اصفهان از جمله کاشان آغاز شده که این حرکت در سایر شهرها نیز ادامه خواهد یافت.

جعفر مطلب‌زاده اظهار کرد: اجرای پروژه فیبر نوری در شهر کاشان، حاصل مطالبات مردمی و پیگیری مدیران شهری است و اجرای آن باید با سرعت انجام شود.

وی افزود: پروژه فیبر نوری منازل، کسب‌ و کارها، یکی از تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه شبکه ملی اطلاعات است که مکلف به ایجاد ۲۰ میلیون پوشش فیبر نوری در سراسر کشور است.

مدیرعامل شرکت مجری فیبر نوری کاشان گفت: پروژه فیبر نوری، بیمه کننده کشور تا نیم قرن آینده است که این زیرساخت علاوه بر تحول در حوزه ارتباطات می‎تواند زمینه‌ساز تحول در سایر صنایع و عرصه‌های توسعه شود.

سید ایمان میری افزود: عملیات اجرایی پروژه فیبر نوری شهری در کاشان با ۵۰۵ کیلومتر حفاری برابر با استان ایلام و ۲۷ شهر آن است که با فعالیت ۱۰ تیم کاری انجام خواهد شد و نیازمند استفاده از حداکثر ظرفیت برای اجرای این پروژه هستیم.

وی تصریح کرد: شهید رئیسی، انقلاب در حوزه ارتباطات را رقم زد و پروژه بزرگ فیبر نوری در کشور یادگار شهید جمهور است و برای کوتاه‎تر شدن زمان اجرا، علاوه بر حفاری، برداشت نخاله‎ها نیز توسط شرکت انجام می‌شود.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید