کد خبر:2845
پ
۱۸۲۴۶۴۴۲_۱۵۴

آغاز سوادآموزی ۱۱ هزار بی‌سواد یا کم‌سواد اصفهانی

معاون سوادآموزی اداره کُل آموزش و پرورش اصفهان گفت: سوادآموزی ۱۱ هزار نفر بی‌سواد یا کم سواد استان اصفهان از اواخر شهریور آغاز می‌شود.   معاون سوادآموزی اداره کُل آموزش و پرورش اصفهان گفت: سوادآموزی ۱۱ هزار نفر بی‌سواد یا کم سواد استان بر اساس میزان ابلاغ شده از سوی سازمان سوادآموزی کشور از اواخر […]

معاون سوادآموزی اداره کُل آموزش و پرورش اصفهان گفت: سوادآموزی ۱۱ هزار نفر بی‌سواد یا کم سواد استان اصفهان از اواخر شهریور آغاز می‌شود.

 

معاون سوادآموزی اداره کُل آموزش و پرورش اصفهان گفت: سوادآموزی ۱۱ هزار نفر بی‌سواد یا کم سواد استان بر اساس میزان ابلاغ شده از سوی سازمان سوادآموزی کشور از اواخر شهریور آغاز می‌شود.

سید احمد امامیه با بیان‌اینکه طرح شتاب‌بخشی به ارتقای سطح سواد استان، یکی از طرح‌های معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان برای سال تحصیلی پیش روست افزود:این طرح به کمک دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا خواهد شد تا علاوه بر میران تعیین شده سازمان سوادآموزی، تعداد قابل توجه دیگری از افراد در دستگاه‌ها، ارگان‌ها و مجامع خیریه نیز زیر پوشش قرار گیرند و بتوانند از نعمت خواندن و نوشتن و سواد بهره‌مند شوند.

او گفت: توانمندسازی آموزش‌دهندگان و کادر اداری برای آشنایی با شیوه‌های نوین سوادآموزی و همچنین مهارت‌آموزی سوادآموزان از دیگر برنامه‌های معاونت سوادآموزی برای سال تحصیلی جدید است.

امامیه خاطرنشان کرد: افزایش مراکز یادگیری محلی در دستور کار ماست و می‌کوشیم در مناطقی که تجمع بی سوادان وجود دارد، با افتتاح این قبیل مراکز، شرایط سوادآموزی و یادگیری مهارت‌های زندگی و فنی و حرفه‌ای فراهم شود.

او  یادآور شد: تلاش می‌شود تا با بهره‌گیری از ظرفیت خیران و برنامه‌های مختلف در مسیر تحقق ریشه‌کنی بی‌سوادی که از اهداف مهم نظام جمهوری اسلامی است، حرکت کنیم.

معاون سوادآموزی اداره کُل آموزش و پرورش اصفهان  ادامه داد: سال تحصیلی گذشته، برنامه‌های متعددی در حوزه سوادآموزی استان انجام شد و بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ نفر در قالب یکهزار و ۱۶۴ کلاس درس، زیرپوشش برنامه‌های سوادآموزی قرار گرفتند.

امامیه بیان داشت: اگر هر مدرسه استان بطور میانگین ۲۰۰ دانش‌آموز داشته باشد، می‌توان گفت که حوزه سوادآموزی اصفهان در سال تحصیلی گذشته ۳۱ مدرسه را زیر پوشش داشته است.

هشتم سپتامبر مصادف با ۱۷ شهریور بعنوان روز جهانی سوادآموزی نامگذاری شده است.

 

منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید